• Year  Team Record     Team Accomplishments

    2021     7-6                 2nd Place B-Central     5 Super Region Qualifiers

     

    2020     16-9               Central Jersey Group 1 Semifinalists    2nd-B Central  3rd Holmdel Tournament   10th Place SCT

                                      3rd Place D20    5 Region Qualifiers,   3 District Champions,  2 Region Champions  3 State Qualifiers.  1 State Medalist

                                      OW: Al De Santis (138)

     

    2019     25-2               Central Jersey Group 1 Sectional Champs    1st B-Central   1st Holmdel Tournament   2nd Shawnee Tournament    5th Place SCT 

                                      3rd Place D20     5th Place Team Region 5.   9 Region Qualifiers, 4 District Champions, 3 State Qualifiers, 1 State Medalist

                                      OW: Jack Maida (106) 

      

    2018     24-6               Central Jersey Group 1 Runner Ups.  2nd B-Central      2nd Holmdel Tournament.  2nd Buc Classic.  3rd Shawnee Tournament. 

                                      20th place SCT.   1 District Champion, 2 State Qualifiers

                                      OW: Al De Santis (126)

     

    2017     19-11             2nd B-Central      SCT Team Qualifiers    CJ-1 Semifinalists      1 District Champion   1 State Qualifier

                                      OW: Austin Cannon (160)

     

    2016     22-7               1st B-Central       1st Holmdel Tournament     SCT Team Qualifiers   CJ-1 Semifinalists

                                      OW: Tim Klemser (120)

     

    2015     18-11             2nd B-Central      1st Holmdel Tournament     SCT Team Qualifiers   CJ-1 Semifinalists

                                      OW: Alex Johnson (145)

     

    2014     20-6               2nd B-Central      2nd Buc Classic      SCT Team Qualifiers    CJ-1 Quarterfinalists

                                      OW: Dave Musselman (HWT)

     

    2013     15-13             2nd B-Central

                                      OW: Sam Koenig (145)   /  Dan Baillie (170)

     

    2012     8-19               4th A-Central

                                      OW: Derek Arnette (132)

     

    2011     11-15             5th A-Central

                                      OW: Luke Bush (145)

     

    2010     10-16             1st B-Central      SCT Team Qualifiers    CJ-1 Quarterfinalists

                                      OW: Luke Bush (145)

     

    2009     8-18               2nd B-Central   3rd Holmdel Tournament   

                                      OW: Garrett Sperling (119)

     

    2008     16-11             2nd B-Central   3rd Holmdel Tournament  

                                      OW: Steve Gallo (145)

     

    2007     15-11             1st B-Central    SCT Team Qualifiers    CJ-1 Quarterfinalists

                                      OW: Mike Polizois (152)